Google’i koolitusel omandas digioskusi üle 9000 Eesti ettevõtja, tasuta koolitusprogramm tuleb ka sel aastal - Õpi koos Google'iga

Google’i koolitusel omandas digioskusi üle 9000 Eesti ettevõtja, tasuta koolitusprogramm tuleb ka sel aastal

Menukas eestikeelne koolitusprogramm “Õpi koos Google’iga” võimaldas üle 9000 Eesti ettevõtjal parandada digioskusi ja kasvatada konkurentsivõimet.

Seda on kolm korda rohkem kui oli esialgne eesmärk. Vastamaks suurele nõudlusele korraldab rahvusvaheline tehnoloogiakontsern Google koolitussarja uuesti, eesmärgiga anda ettevõtlikele inimestele tasuta praktilisi teadmisi digiturundusest ning uuendusena on sel aastal lisandunud koolitus küberturvalisusest.

Koolitusprogrammi korraldab Google koos Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, EASi ja KredExi ühendasutuse ning Maakondlike Arenduskeskustega. Koolitused on tasuta ja mõeldud eelkõige ettevõtjatele, kuid osaleda võivad kõik soovijad, kes tahavad täiendada oma digioskusi. Selle aasta koolitusprogramm algab 3. mail ja registreerida saab aadressil www.digioskused.ee

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt lausus, et digitaalsed oskused on eduka ettevõtja jaoks iga aastaga järjest olulisemad nii Eesti-siseselt kui rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks. „On igati kiiduväärt ühe suurima tehnoloogiafirma Google’i algatus, mis suunatud Eesti ettevõtjate digioskuste suurendamiseks. Tänases maailmas on hüppeliselt kasvanud ka küberturvalisuse olulisus ja lisaks riikidele satuvad rünnakute sihtmärgiks järjest enam ettevõtted. Digikeskkonnas turvaliseks toimetamiseks on oluline teadlikkus ja küberhügieeni olemasolu,” ütles Andres Sutt. 

Google korraldas „Õpi koos Google’iga“ koolitusprogrammi ka 2021. aastal, kui seadis eesmärgiks arendada vähemalt 3000 Eesti inimese digioskusi. Koolitusprogramm osutus üle ootuste edukaks: selle käigus omandas ettevõtluse jaoks vajalikke uusi digiteadmisi üle 9200 huvilise. „Soovime, et meie koolitusprogramm oleks lihtsasti mõistetav, sisaldaks rohkelt kohalikke näited ja praktilisi nõuandeid, et osalejad saaks sellest päriselt kasu. Eelmise aasta tagasiside oli ülipositiivne – 87% vastajatest ütlesid, et võtsid saadud teadmised koheselt ja edukalt kasutusele,“ ütles Google’i ärijuht Eestis Kristina Randver.

EASi ja KredExi ühendasutuse juht Lauri Lugna märkis, et erinevate Eesti piirkondade ühtlane areng on oluline võti Eesti majanduse üldises eduloos. „Seetõttu on koolitusele eriti oodatud väikeettevõtjad ka kaugematest Eestimaa nurkadest. Digitaalkanalid pakuvad häid võimalusi oma äride edendamiseks nii kodumaal kui ka välisturgude avastamiseks,” sõnas Lauri Lugna.

Mis on „Õpi koos Google’iga“ koolitussari?

Koolitussari algab 3. mail. 2022, see toimub veebi vahendusel, eesti keeles ja kohalike digiekspertide juhendamisel. Osaleda saavad kõik soovijad, kohtade arv ei ole piiratud. Suure nõudluse ja huvi tõttu suurendati koolituste arvu, kokku toimub 34 tasuta koolitust. 

Tänavune koolitusprogramm annab ülevaate digiturunduse trendidest, õpetab kasutama digitaalseid vahendeid nagu sotsiaalmeedia- ja videoreklaam, Google Ads, veebianalüütika ja palju muud. Võttes arvesse julgeolekuolukorda on sel aastal eraldi teemaks küberturvalisus. Osalejad saavad teada kuidas ohte ära tunda ja oma seadmeid ning võrke kaitsta. Lisaks koolitustele ja praktikumidele pakutakse üks-ühele konsultatsioone aitamaks õpitu edukalt kasutusele võtta.

Koolitustest on oodatud osa saama kõik, kes soovivad rohkem teada digiturunduse ja tööriistade võimalustest ning täiendada laiemalt oma oskuseid. 38% eelmise aasta osavõtjatest olid ettevõtjad, 16% töötasid mõnes ettevõttes turunduse alal ning 15% olid tööotsijad, kes soovisid lisaoskusi omandada.

“Väikeettevõtja peab tegelema oma firmas kõigega ning digiturunduse põhiteadmiste ja tööriistadega tutvumiseks on need koolitused ideaalsed. Sealt saab kätte vajalikud algteadmised ja tööriistad, et luua oma vajadustele ja ressurssidele sobiv efektiivne plaan,” ütles eelmise aasta koolitusel osalenud „Salt’s Up“ soolapoe omanik Piret Ilver.

Koolituste info ja registreerimisvormi leiab aadressilt www.digioskused.ee

Lisainfo:

Jass Seljamaa, Agenda PR

Tel: +372 58 137 790

E-mail: jass.seljamaa@agendapr.ee

    Ole kursis uute koolitustega ja liitu uudiskirjaga