Kannapöördest võrsus aromaatne äri Võrumaal - Õpi koos Google'iga

Kannapöördest võrsus aromaatne äri Võrumaal

Võrumaalt pärit Kristi Tiido tegi kaks aastat tagasi julge kannapöörde. Kui koroonapiirangutest pihta saanud tööandja oli sunnitud tema palka alandama, otsustas 18 aastat firmas töötanud Kristi, et valib koondamise ning proovib midagi muud.

Kiirest elutempost taandudes tundus ainuõige võtta suund tagasi juurte juurde. Võrumaa talus hinge tõmmates nägi praktilise meele ja majandusharidusega naine just looduses uut võimalust. “Eestimaal on meie ümber palju puhast loodust, mida võiks väärtustada ja kasutada rohkem,” ütleb Kristi.

Ta kutsus kampa lapsepõlvesõbra Airike Altnurme, kellega koos hakati uut toodet välja töötama ja disainima. Ideid, õpetusi ja kirjeldusi, kuidas taimi korjata, kuivatada ning kasutada, otsis Kristi Google´ist. Sündis keskkonnasäästlik ja jätkusuutlik Phére ruumilõhnastaja, mis sai endale nimeks Atmosphere Deviser ehk Atmosfääri Kujundaja.

Phére toode ühendab taimedisaini vaatemängu läbi Eesti klaasikunsti ja kodulõhnastamise parimad traditsioonid. Seejuures oli just klaasipuhuja leidmine paras pähkel, sest kogu Eestis on alla kümne inimese, kes vastavaid oskusi evivad ning kauneid taieseid käsitöö meetodil teha suudavad. Praegu pakub ettevõte väljundit kolmele Eesti klaasimeistrile.

Kristi on uhke, et nad on saanud anda kaduvale kunstile praktilise väljundi. Kord loodud Phére Keha saab taaskasutada vaasina, pilliroo hajuti või lihtsalt eksponeerida kunstiteosena. “Meid võeti vastu üllatavalt hästi,” ütleb Kristi, kes ennast ise veel ettevõtjaks ei nimeta. Vähem kui aasta pärast asutamist on ettevõte tihedas konkurentsis saanud ka tunnustuse.

Eesti Disainerite Liidu ja Tallinna linna korraldatud disainikonkursile RoheAsi laekus 41 tööd, mille olulisimas, väärika roheasja kategoorias tuli võitjaks klaasikunsti väärtustav ruumilõhnastaja Phére. Tallinna linnaga on neil ka üks esimesi lepinguid, sest nende toodet jagatakse kingiks rohepealinna raames. Võrumaa juurtega firma asub nüüd hoopis Kopli poolsaarel, vana Põhjala kummitehase territooriumil, kus ettevõtte arengut toetab ühtviisi hulljulge keskkond.

Foto: Laura Oks

Õpi, kus tahad

Kristi ütleb, et nad on alles alguses ning õppida ja arendada on palju. Sellel teel on suureks abiks olnud Google. Mitte ainult selleks, et end teemaga süvitsi kurssi viia ning ideid ammutada, vaid ka väga praktiliste ja ilma rahata koolitustega. “Kui alustad uues sektoris, kus isegi väljendid on võõrad, annavad need koolitused ülevaate, mis on võimalik. Kas saad sellega ise hakkama või on mõistlikum teenus sisse tellida,” räägib Kristi. “Mis on võimalik, mis viib edasi ja mis järjekorras.”

Alustava ettevõtjana on Kristi osalenud erinevatel “Õpi koos Google´iga” koolitustel. Saanud teadmisi, kuidas turundada, kuidas e-poodi püsti panna, brändi luua ning sihtmärkideni jõuda. Teadmisi on ta kasutanud nii kodulehe ülesehitamisel kui ka toodete turundamisel. “Hea on, et saab õppida, kus iganes – kas või Võrumaa metsade vahel, ning seda saab täiesti ilma rahata,” toob Kristi välja veel ühe eelise.

    Ole kursis uute koolitustega ja liitu uudiskirjaga